gallery/unit-stern-weber-obraz-duzy
gallery/extend_1
gallery/zen-x_sfuma
gallery/ems-piaskarka
gallery/dentaport_1
gallery/kodak-8100_1

STERN WEBER S200

Wysokiej klasy unit stomatologiczny - to urządzenie cyfrowe, które umożliwiają pracę i sterowanie instrumentów z wielką dokładnością z bardzo bogatym wyposażeniem.Wszystkie końcówki pracujące zaopatrzone są w niezależne źródło światła co  zapewnia bardzo dokładne oświetlenie pola operacyjnego a tym samym zwiększa precyzję i jakość wykonywanych zabiegów.

Aparat RTG stomatologiczny MYRAY Extend

zapewnia wysokiej jakości zdjęcia oraz optymalne warunki bezpieczeństwa dla pacjentów i personelu. Aparat spełnia najnowsze wymogi prawne dotyczące rejestracji parametrów wszystkich wykonywanych zdjęć rentgenowskich.

RADIOGRAFIA  MYRAY ZEN X

zapewnia szybką, pewną i bardzo dokładną diagnostykę zdjęć RTG, najwyższa jakość zdjęcia, znakomite odwzorowanie szczegółów, możliwość wykonywania różnych pomiarów niezbędnych w implantologii, endodoncji, czy chirurgii stomatologicznej.Wszystkie zdjęcia RVG w celu zapewnienia prawidłowej pozycji zdjęcia u pacjenta wykonywane są przy pomocy pozycjonerów.

EMS PIASKARKA AIR FLOW

zapewnia bardzo dokładne oczyszczenie szkliwa zębów z wszelkich osadów i przebarwień, zapewniając bielsze zęby , Bakterie i mikroorganizmy znajdujące na płytce nazębnej są odpowiedzialne za rozprzestrzenianie się stanu zapalnego dziąseł i kości  oraz  próchnicy. Można temu zapobiec usuwając kolonie mikroorganizmów za pomocą piaskarki.

 

SYSTEM DENTAPORT ZX FIRMY  MORITA

urządzenie stosowane podczas leczenia kanałowego zębów w celu ich pomiaru oraz bezpiecznego ich  opracowywania.

PANTOMOGRAM KODAK 8100

LAMPA DO WYBIELANIA ZĘBÓW

gallery/images


ZEBY MOZNA WYBIELIC OD REKI
Zabieg wybielania zębów z zastosowaniem naświetlania oraz wysokostężonego nadtlenku wodoru jest błyskawiczny i trwa mniej niż godzinę. Ważne jednak, aby przestrzegać zaleceń pozabiegowych, szczególnie w kwestii diety, która nie barwi zębów. W przeciwnym razie efekt może być błyskawiczny, ale nietrwały.

Zęby można wybielać na wiele sposobów, ale jedynie wybielanie medyczne, które jest częścią stomatologii estetycznej, można uznać za skuteczne i bezpieczne, gdyż wykonywane jest po okiem dentysty. Przed wyborem miejsca, w którym wykonamy zabieg wybielania należy się upewnić, że nie przeprowadzi go kosmetyczka. Do gabinetowego wybielania używa się najczęściej lamp halogenowych lub lamp typu LED, które emitują różne ciepło światła. Wpływa to zarówno na efekty wybielania jak i na wrażliwość dziąseł i zebow

gallery/images


Czy po zabiegu będę mieć zęby
jak gwiazda filmowa?

Gwiazdy filmowe oraz bohaterowie okładek kolorywych pism mają piękne zęby, ale są one takie tylko na ekranie lub po ingerencji programów graficznych typu Photoshop. “Hollywoodzka” biel nie jest prawdziwym kolorem i niemalże nie występuje w naturze. Jest natomiast efektem nakładania na zęby licówek, czyli specjalnych nakładek naklejanych na przody zębów. Naturalna barwa zębów waha się od żółtobrunatnej do szaroniebieskiej. Każdy z nas ma inny odcień zębów, co jest związane m.in. ze stopniem ich mineralizacji. Wybielanie zębów polega na przywróceniu ich naturalnego koloru oraz usunięciu przebarwień.

gallery/autoklaw_sw

AUTOKLAW

Jednym z najlepszych sposobów sterylizacji jest zastosowanie autoklawu, dlatego jest powszechnie stosowany w medycynie w celu sterylizacji narzędzi chirurgicznych, środków farmaceutycznych, i innych

gallery/11

W&H Fizjodyspenser - urządzenie do implantologii oraz chirurgii, - zapewniające maksymalną precyzję zabiegów.

gallery/mectron-piezo

Mectron Piezosurgery- najbardziej efektywne piezoelektryczne urządzenie do cięcia kości, znajduje szerokie zastosowanie w chirurgii stomatologicznej i szczękowej, implantologii, periodontologii.

gallery/wirowka

Wirówka PRF Duo System jest najnownyszym urządzeniem tego typu, a wraz z innowacyjnymi probówkami stanowi nowy system do pozyskiwania fibryn, o unikalnych właściwościach, jest urządzeniem, które daje nowe możliwości pozyskania dwóch frakcji fibryny bogatopłytkowej - A-PRF oraz nowoodkrytej frakcji i-PRF. W procedurze stosowanej w wirówce PRF Duo System nie ma potrzeby dodawania innych składników chemicznych - koagulantów czy antykoagulantów - w celu uzyskania właściwych frakcji krwi.

Działanie, rola i zastosowanie frakcji A-PRF oraz i-PRF w regeneracji tkanek są odmienne i równocześnie synergiczne. Pozyskanie obu frakcji w prosty sposób jest możliwe tylko w urządzeniu PRF Duo System, a sama procedura jest znacznie skrócona w porównaniu innych do wirówek pozyskujących PRP.

Fibryna bogatopłytkowa (PRF) jest autogenną matrycą otrzymywaną z koncentratu płytek krwi pacjenta. W wyniku procedury pobrania i odwirowania w wirówce krwi pacjenta, w gabinecie bez potrzeby zlecania usługi na zewnątrz, otrzymywana jest matryca fibrynowa, która stymuluje gojenie, wzrost kości i tkanek miękkich. Procedura pozyskiwania matrycy w wirówce PRF Duo System jest uproszczona w porównaniu do innych wirówek pozyskujących PRP. Pozyskana matryca jest bogata w leukocyty i naczyniowy czynnik wzrostu (VEGF – vascular endothelial growth factor).

Po co stosuje się tę metodę w stomatologii?
Czynniki PRF w postaci płynu, matryc, korków czy rozdrobnionej struktury stosuje się u pacjentów celem przyspieszania gojenia ran i odtwarzania (wzrost i różnicowanie) struktur tkankowych w trudnych anatomicznie rejonach jamy ustnej. Dodatkowo korzysta się z niego w technikach łączonych - wzbogacanie przeszczepów kostnych - w celu nasilenia osteogenezy (procesów kościotwórczych) i nasilenia regeneracji tkanek miękkich (np. dziąseł lub uszkodzonej błony śluzowej jamy ustnej). Fibryna jest najlepszym rusztowaniem, jeśli chodzi o inżynierię tkankową i powolne uwalnianie czynników wzrostu.
Frakcje A-PRF oraz i-PRF są uzyskiwane w wirówce PRF Duo System, która dzięki unikalnej kalibracji pozwala osiągnąć pożądaną segmentację krwi na właściwe frakcji.Frakcje są pozyskiwane również dzięki unikalnym właściwościom specjalnie do tego celu zaprojektowanych probówek.

gallery/bl_endo

Materiały, których używamy w gabinecie do wypełnienia kanałów, to rozwiązania najwyższej jakości, zapewniające wieloletnie zachowanie swoich własności. Szczególnie zaleca się pacjentom wypełnienia gutaperką na ciepło, metodą pionowej kondensacji. Jest to najbardziej skuteczny sposób, zapewniający długotrwałe i pozytywne rezultaty leczenia. Metoda ta znacznie ułatwia zabiegi w zakrzywionych kanałach bocznych zębów, a ponadto przyspiesza pracę lekarza dentysty, dzięki czemu skraca się czas wizyty pacjenta.


Podczas przeprowadzania zabiegów z wykorzystaniem ciepłej gutaperki stosujemy innowacyjne urządzenia służące m.in. do termicznego uplastycznienia wypełnienia, pomiaru temperatury oraz wprowadzenia materiału bezpośrednio do kanału. Płynna gutaperka idealnie adaptuje się do nieregularnego kształtu kanału gwarantując szczelne wypełnienie na całej jego długości. Urządzenia te łączą w sobie najnowocześniejsze osiągnięcia elektroniki oraz szczególną dbałość o szczegóły.

gallery/mikroskop_endodontyczny_am-4000_1d

Tutaj wpisz swój tekst

MIKROSKOP ZABIEGOWY